Triatloni 2020. aasta Eesti meeste meister Henry Räppo … esimene lõpetaja Kevin Vabaorg

Triatloni 2020. aasta Eesti meeste meister olümpiadistantsil on Henry Räppo … kuigi finišijoone ületas esimesena treeningpartner ja sõber Kevin Vabaorg. Poodiumil särasid mõlemad koos, Kevin II koha poodiumil, Henry kõrgeimal astmel, neile sekundeerimas Johannes Sikk.

? Kas keegi üldse on neid kahte näinud mitte säramas? Kaks päikesepoissi, kes näevad iga pilve taga päiksekiirt (nii vähemalt tundub kõrvaltvaatajale).

1,5 km ujumisdistantsilt väljub esimesena Henry Räppo (17:32), Vabaorg jääb maha 43 sekundit (18:15). Henryl oli retseptiks kaasas ema sms: ,,Uju nagu trennis!”

40 km pikkuse rattadistantsi poole peal on Kevin sõbraga vahemaad lühendanud ja hingab juba kuklasse, teise ringi järel tuhiseb esimesena vahetusalale Kevin Vabaorg (1:14,38), Henry Räppo katsub rattasõidurajal kõhtu, et pistmist leevendada ja naaseb jooksutosse jalga tõmbama kui aega kulunud 1:14,53.

Ketsipaelte sidumiseks kulub mõlemal aega 29 sekundit. Jooksu 2,5 kilomeetrisel avaringil Henry veel Kevinist ei möödu, … neljandale ringile minnakse ca 15 sekundilise vahega Henry kasuks ja tundub, et mäng on tehtud, kuid Kevin ei anna alla.

Finišisirgel näeme uskumatut pilti, kuidas Kevin Vabaorg rahva ovatsioonide saatel tulisele heitlusele kaasa elades, möödub taas kamraadist/ konkurentist Henry Räppost… Henry viskub lõpujoone ületamise järel murule kägarasse maha, kohale tormavad med. töötajad, … kuid draama veel ei lõppe!

Halastamatu teadustaja kuulutab Eesti meistriks Henry Räppo, rahvas on šokis … kuid Kevin teadis lõpujoont ületades, et ta on teine, kuigi esimene või vastupidi – esimene lõpetaja ja distantsile aega kulutanud kauem kui Henry Räppo, sest tegu oli viitstardiga.

Henry Räppo Eesti MV kuldmedali aeg oli 1:49,14, Kevin Vabaoru hõbedane sooritus kestis ajaliselt kolm sekundit enam – ajaks 1:49,17.

Palju õnne Henry Räppole kolmanda Eesti meeste meistritiitli puhul Olümpiadistantsil! Kevin Vabaorule oli see teine medal samaväärselt võistluselt, 2019 aasta pronks sai kõrvale hõbeda.

Suur tänu, mehed, teile vägeva ja emotsionaalse võistluse eest! Ujumistreener oli pika tee Valgast Tartusse vesine.

Palju õnne Kevini ja Henry triatlonitreenerile Margus Tammele sünnipäeva puhul ja õpilaste säravate esituste eest! Lisaks Kevini ja Henry absoluudi medalitele tuli Eesti noorte meistriks Mari Mai Ruus ja juunioride hõbedale Johan Tamm.

Naistel oli olukord palju lihtsam, Kaidi Kivioja teistest peajagu üle! Soovime Kaidile palju õnne viienda Eesti meistritiitli puhul triatloni olümpiadistantsil ning edu Olümpiaks ettevalmistumisel!

Paula-Brit Siimar võitis 20-25-aastaste naiste seas kolmanda koha, absoluutarvestuses jäi paraku esimesena poodiumilt välja.

ETL uudis SIIN, ERR uudis SIIN, Tulemused SIIN