Tenerife laagri rõõmud koos TOPikate ja Wiru Swimiga

Esimene treening Los Cristianoses treener Ralf Tribuntsovi käe all

Möödunud veebruari koolivaheajal laagerdasime Wiru Swimi ja TOPi tiiva all Tenerifel. Laagrit planeerides ei osanud ette aimata milliste sündmuste keerisesse satume.

Alustasime laupäeva hommikul kõik saare uskikad koos Wiru Swimiga nn viimaste kodubasseinis Los Cristianoses pika sissejuhatava treeninguga treener Ralfi juhendamisel. 

Kolisime lõunaks osadega Adejesse ja tegime õhtuse treeningu päikeselisel pärastlõunal T3 treeningkeskuses koos Eestist maandunud TOPi klubi ujujatega: nautisime ilusat sinist vett , värsket õhku ja rahvusvahelist treeningseltskonda, sooja ilma …

Miski ei andnud märku öösel lähenevast tugevast kõrbetormist, Kaliimast. Öötundidel hakkas mürgeldama ja nii järgmise õhtuni välja.

Pühapäeva hommikul liikusime Adejes vaatamata tormi-iilidele kl 6.30 ujula poole ja saime ca 6 kilomeetrise treeningu valmis meisterdatud Heidi Kaasiku näpunäidete järgi, kuid palmid olid tuulest viidud ja laternapostid õõtsusid täiega igas ilmakaares.

Suud-silmad liivapuru täis tuli mäest alla hotelli poole tuli kord pressides, kord jälle tuule poolt jõuliselt edasi sakutades minna. Elamus missugune. Kahjuks õhtuseks treeninguks olid basseini uksed ohutuse tagamiseks suletud, s.t. et pidime basseiniväliste tegevustega sisetingimustes harjutamisega leppima. Õhtu möödus jõusaalis ja lootusrikaste lubadusega esmaspäeval tavapäraselt nädalaga alustada… kuid uue nädala esimesel varahommikul selgus, et liiv oli maha sadanud ja bassein vajas koristamist. Nii et esmaspäev möödus kuival rammu kogumisega ja õhtul meie jaoks uudse hüdrokanali kasutamisega veetunde säilitamiseks – ka see oli kokkuvõttes tore kogemus!

Samas saare teisel küljel pidid eestlased leppima kahel päeval ,,kaldal” ujumisega, kuna nende bassein sulges uksed koguni kaheks päevaks.

Esmaspäeva õhtune veetreening hüdrokanalis

Kõik hakkas juba laabuma, kui tuli järgmine ärev uudis – koroonasse haigestunud itaalia arst Tenerifel. Oleme selle kõigega ilusti – võimaluste ja teadmiste piires hakkama saanud. Mingit paanikat saarel ja meie hotellis ei olnud, küll aga hakkasime tavapärasest sagedamini käsi pesema.

Kõik treeninggrupid kogu Euroopast: olümpiaujujad Valgevenest ja Sveitsist, noored ujujad Bergenist Norrast ja Itaaliast, ujujad Taanist, Venemaalt – kõik treenisid ihu ja hingega nii vees kui kuival.

Oma jäljed jätsid lihastesse ujumise ja jõusaalitreeningute kõrval veel meie vana tuttava Javier Zayas Castro (CrossFit Survive Top Training) kaks keha nirisema panevat  CrossFiti treeningut.

Joodud sai kümneid liitreid vett ja higi valatud ämbri jagu.

Jäädvustatud on ujumistehnika, mis said tehtud hüdrokanalis ning mille peenhäälestus  seisab veel ees. Kõige selle vahele mahtus õnneks päevas kolmekordne tankimispeatus söögisaalis, kus  siis  iga  ,,vormel”  endale kõige suupärasema kütuse sai valida.

Nii need päevad siin Tenerifel mõnusas trenniseltskonnas möödusid, väike paanika-jaanika võttis meid vastu armsal Eestimaal, kus Audentes sulges üldse kooli ja basseini uksed Tenerifelt naasnutele, Aura Keskus jagas tungivaid soovitusi kaheks nädalaks koju jäämiseks … kuid koroona ja piljard jõudsid ilma meie abita nii Tartusse kui pealinna. NB! Tenerifel oli koroona üksikjuhtum, mitte nakkuse ohupiirkond!

Loodame, et tehtu realiseerub juba peatselt meie võistlusstartides

Sooja päikesest, kainet mõistust ja tugevat tervist Eestimaale!T3 hommikused ujumisminutid