Tartu linna 2021 tippspordi stipendiumi said Kregor Zirk ja Mari Mai Ruus

Tartu linn jagas koostöös Tartu Kultuurkapitaliga tartlastest sportlastele tippspordi stipendiumideks 57 000 eurot.

Tartu Kultuurkapitalile laekus tippspordi stipendiumi konkursile 70 taotlust, mille seast valis viieliikmeline ekspertkomisjon välja 33 stipendiaati. Noorsportlastele (14-19aastased) jagati 18  stipendiumi ja täiskasvanute vanuseklassi (20aastased ja vanemad) sportlastele 15 stipendiumi. Noorsportlase stipendiumi suurus on 1500 eurot ning üle 20aastastel sportlastel 2000 eurot.

Tippspordi stipendiumiga toetatakse Tartu sportlasi, kellel on kõrged sportlikud eesmärgid ja eeldused ning kes on edukalt võistelnud rahvusvahelistel tiitlivõistlustel või muudel rahvusvahelistel suurvõistlustel. Stipendium on sihtotstarbeline ja seda saavad sportlased kasutada oma edasiseks sportlikuks arenguks ja võistlusalaseks tegevuseks.

“Nimekiri oli pikk ja alade valik kirju. See näitab, et Tartu spordis on tugevaid tegijaid ning nii mõnelegi tänasele stipendiaadile saame juba tänavusel olümpial kaasa elada. Paljud tänased stipendiaadid on seadnud kindla sihi 2024.a olümpiamängudel osalemiseks. Stipendiumi oleks väärinud veel nii mõnigi tubli sportlane, kuid rahalised võimalused olid piiratud,”  kommenteeris valikut stipendiumikomisjoni liige, linna sporditeenistuse juhataja Veljo Lamp.

2021. aasta tippspordi stipendiaadid Ujumise Spordiklubist:

Noorsportlased:  Mari Mai Ruus (triatlon)
20aastased ja vanemad: Kregor Zirk (ujumine)

  • Kultuurkapitali info SIIN
  • Tartu uudised SIIN