Siim Kesküla ja Heleriin Haljaste võitsid Põhjamaade noorte meistrivõistlustelt pronksid

9.-10. juulil 2022 toimusid Kalev SPAs Põhjamaade noorte meistrivõistlused

Ujumise Spordiklubist lunastasid koha Eesti noortekoondise võistkonnas 8 ujujat, Heleriin Haljaste ja Adeele Roop tüdrukutest ning Siim Kesküla, Artjom Alteberg, Andreas Soosaar, Nikita Kazarevski, Kristo Rannik ja Karl-Eric Ott poistest.

Eesti võistkond saavutas kokkuvõttes Leedu ja Rootsi järel kolmanda koha. Võistluste avapäeval kümnest eestlaste võidetud medalitest üks sai kaela Siim Keskülale, kes saavutas 200 m vabaujumises kolmanda koha tulemusega 1.59,76.

Teisel võistluspäeval lisandus Eesti medalikontole kahe ala pronksid, neist 4 x 200 m vabaujumise kolmanda koha ujunud naiskonna ankrunaine oli Heleriin Haljaste. Teami esimesed etapid läbisid Kirke Madar, Brit Raudsepp ja Ksenja Bazanova.

USKi ujujatest ujus kõigil kolmel individuaaldistantsil isiklikud rekordid Kristo Rannik.

Kokkuvõttes tuleb kiita kõiki asjaosalisi eesotsas treener Geil Siimuga, kes väga keerulistes oludes võistkonda ette valmistas. Aura Keskus läks 1. juunist remonti ja me liikusime erinevate ujulate ja linnade vahet treenimiseks veepinda otsides: alustasime Põlvast, edas liikusime Arena Tervisespordi 20 m ujulasse ja lõpuks jõudsime Kalev SPA 50 m basseini.