Sander Aavik triatloni Euroopa noorte MV-l B-finaalis

Sander Aavik tegi korraliku debüüdi triatloni noorte Euroopa meistrivõistluste poolfinaalis, kindlustades 16. kohaga koha laupäevasesse B finaali.
Johan Tamm kahjuks kukkus rattaga ja pidi katkestama. Mari Mai Ruus vigastas eelmisel nädalal laagris rattaga kukkudes kätt ja starti seetõttu minna ei saanudki. Vanessa Viiding oli oma poolfinaalis 24.

Austrias Kitzbühelis toimuvatel noorte Euroopa Meistrivõistlustel esindavad Eestit Vanessa Viiding, Mari Mai Ruus, Sander Aavik ja Johan Tamm. Täna toimusid eelvõistlused distantsil 500m ujumist, 12 km rattasõitu ja 3,3 km jooksu.

Päeva esimesel poolel võistlesid neiud.  Vanessa Viiding startis kolmandas stardis ja lõpetas ajaga 48.06, saavutades 24. koha ja edasi finaalvõistlustele ei kvalifitseerunud. Mari Mai Ruus pidi Sloveenia ETU Development laagris rattarajal toimunud kukkumisel saadud vigastuse tõttu individuaalvõistluse vahele jätma.

Päeva teisel poolel algas tugev vihmasadu ja võistluste algus lükati 15 minutit edasi. Rattarada oli märg ja libe ning see sai saatuslikuks esimeses stardis võistelnud Johan Tammele, kes rattarajal kukkus. 

Sander Aavik startis kolmandas stardis ning võistles välja 16. koha ajaga 39.20 . See tagas talle koha 22. juunil toimuvas B finaalis.