Riia triatlonilt tõime koju häid kohti ja emotsioone

Riia toimus 16. augustil kõrgetasemeline triatlonivõistlus, mis oli üksiti selle hooaja esimene rahvusvaheline triatlonivõistlus: ETU juuniorite karikaetapp ja Baltimaade meistrivõistlused.
Meie klubi paremik asus koos Eesti tugevamatega stardijoonele, võistlusrajaga sõideti tutvuma juba laupäeval.

Henry Räppo võitis Balti meistrivõistluste hõbemedali.
Veest väljus Henry esimesena, kuid lõpuks tuli 6 sekundiga alla vanduda vahetusalades ja rattasadulas paremat kiirust näidanud Ukraina esindajale Martynenkole, kolmas oli Henri Räppole 13 sekundiga kaotanud sakslane Mcclymont. Henry kommentaar võistlusele: ,,Olen üsna rahul, veidi jäi tahtejõust puudu et viimasel 500 endast kõik anda. Ujumisega jään väga rahule, tulin esimesena veest ja väikese vahega isegi”.

Sander Aavik kinnitas taas, et on suurvõistluse tegija: ETU juunioride karikaetapi suurepärane 13. koht kaks aastat vanemate seas ja teine finišijoone ületanud eestlane.

Risto Holtsmeierile 18. ja Johan Tammele 21. koht

Mari Mai Ruus võitis naisjuunioride arvestuses noorteklassi võistlejana 6. koha, olles ette arvatult parim eestlanna.

Riia laste triatloni distantsi pikkuseks oli 100 m + 4 km + 1 km.

Marii Malva saavutas Riias 13-aastaste neidude seas kolmanda koha.

11-aastaste poiste poodiumil olid II ja III koha astmel 6,5 sekundilise vahega lõpetanud Robin Priks ja Gerd-Johan Lessing.

13-aastaste poiste hõbe kuulus Karl-Eric Otile, pronks Siim Keskülale – väga tasavägise võistluse kokkuvõttes 8,5 sekundilise edu suutis Ott enda kasuks pöörata eelkõige vahetusalas ja jooksus.