Rahvusvaheline ujumisvõistlus 13. Tartu Kevad juba sel nädalavahetusel

plakat_tartu_kevad_2018_programmiga_cymk-12_04_2018Rahvusvaheline ujumisvõistlus 13. Tartu Kevad toimub 14.-15. aprillil Aura Keskuses 50 m rajal

Kolmeteistkümnendat aastat toimuv jõuproov toob eeloleval nädalavahetusel  Tartusse 350 ujujat 29 klubist, esindatud on kolm riiki.

Tartu Kevad on kalendris võitnud kindla koha kui hea võimalus enne hooaja tähtsamaid jõuproove pikas basseinis oma vormi kontrollida.

13. Tartu Kevadel saab täita Glasgow EM-i ujumise normatiive, kuid lisaks on võimalus noorematel kinnitada kanda võistlustel ujutavate tulemustega Euroopa juunioride MV ja Põhjamaade noorte MV koondises.

Tartu Kevadel on väljas tugev esindus Valgevenest. Eesti tippudest löövad kaasa Kregor Zirk, Martin Allikvee, Daniel Zaitsev, Kertu Ly Alnek, Maria Romanjuk, Margaret Markvardt ja paljud teised.

Võistlused algavad Aura Keskuses laupäeval, 14. aprillil kell 11.00, teine võistlusosa toimub kl 17.30, pühapäeval antakse stardid algusega kell 10.00 ja 16.30.

Õhtused osad algavad 50 m distantside finaalidega, teised alad ujutakse otsefinaalidena.

Võistluste programmi ja esialgse osalejate nimekirjaga on võimalik tutvuda Ujumise Spordiklubi veebilehel http://ujumine.ee/et/tartu-kevad/. Samas on operatiivselt saadaval ka tulemused.

Võistluste programmi kuulub 38 distsipliini. Kõige populaarsemaks alaks on on meeste 50 m vabaltujumine, kus kõikide vanuseklasside peale kokku kroolib ühte basseinipikkust 116 ujujat.

Võistlust toetavad: Warmeston, Arena Eesti, Aksumgrupp, Tartu linn, Tartumaa Kultuurkapital, Finis, SiS, Rõngu Pagar, Fixus, Reklaam 24