Paide trialtlonil noppisid USKi triatleedid poodiumikohti

kolmanda stardi eel

9. juunil 2019 toimus Paides Eesti Triatloni Liidu karikavõistluste II etapp. ETL 9-etapilise karikasarja II etapile Eestimaa südamesse, Paide tehisjärve äärde kogunes kaunist suveilma nautima 314 triatlonisõpra.

Võisteldi kolmel erineval distantsil:
💥 lapsed C, D ja E 0,15 km ujumist, 4 km ratast, 1 km jooksu;
💥 noored B ja harrastajad 0,375 km ujumist, 10 km ratast, 2,5 km jooksu;
💥 noored A, juuniorid ja N/M 20 kuni 80+ sprindidistantsil 0,75 km ujumist, 20 km ratast, 5 km jooksu.

Võistluseelsel nädalal kostitas ilmataat meid meeldivalt soojade suveilmadega, hooaja avavõistluseks oli vesi Paide tehisjärves
soojenenud 23,8 kraadini, mis tähendas, et ujumiskalipsod olid keelatud. Parimaid ujumisaegu näitasid ettearvatult meie tulevikulootused Kaarel Trepp, Armin Angerjärv, Johan Tamm, Risto Holtsmeier, Johannes Sikk jt.

Rattarajal oli tuulesssõit keelatud ning tuuline ilm andis võimaluse noorte omavahelisse konkurentsi sekkuda ka meie raudmeestel Villu Vakral ja Pirmin Tammel, kes saabus rattarajalt liidrina. Jooksurajale Pirmini järel teisena pääsenud Johannes näitas päeva parimat jooksukiirust ning läbis 5km ajaga 16.27,  jõudes finišisse koguajaga 57.02. Pirmin lõpetas teisena 32 sekundit hiljem, neile järgesid Villu Vakra, parim noor Johan Tamm jt.

Noorte A-klassi parimad olid juba eespool mainitud Johan Tamm ja Vanessa Viiding, noorte A-klassi pronksi teenis Simo Aksalu; juunioride teise ja kolmanda koha vormistasid vastavalt Mart Leo Ruus ja Risto Holtsmeier. 20-24-aastaste naiste kolmanda koha võitis Paula-Brit Siimar.

Teises stardis võitis noorte B-klassi Rasmus Boisen ajaga 34.06, Kadri Valdre saagiks sai harrastajate III koht.

Laste E-klassi poiste poodiumi vallutasid USK-ikad: Rafael Karu oli võitmatu, talle järgnes finišijoonel 40 sekundit hiljem Mikk Mihkel Ruus, kolmas koht Robin Priksile. Avastardi kaks hõbemedalit võitsid USKile Adele Roop ja Hanna Palloson. Esimene oli D-klassi ja viimane E-klassi lõpuprotokollis II kohal.

Tulemused SIIN. Hooaeg jätkub järgmisel nädalavahetusel Otepääl.