Kregor Zirk ujus uue juunioride rekordi 400 m vabaujumises

kregor_zirkKregor Zirkilt Eesti juunioride rekord 400 m vabaujumises

9.-10. märtsil võistles Kregor Zirk Trofeo Citta di Milano mõõduvõtmisel Itaalias. Samal võistlusel ujus Kregor ka eelmisel aastal.

Tegu on väga kõrgetasemelise võistlusega. Konkurentsi pakkusid nii Olümpiavõitjad, maailmameistrid, kui ka maailmarekordite valdajad. Kregor oli stardis 100 m, 200 m, 400 m vabaujumises ja 100 liblikas. Info ja LIVE ülekanne võistluste kodulehel http://www.trofeocittadimilano.it

Avapäeval, pärast 16 tunnist reisimist, andis 100 vabaujumise esitlus 19. koha ajaga 51,69. Hiljem saavutas Kregor 400 m vabas 10. koha ajaga 4.00,21, mis on ka uus Eesti juunioride rekord!

Varasem tipptulemus kuulus samuti Kregori nimele ajaga 4.02,68 2015-ndast aastast. Ajaparandus ligi 2,5-sekundit. Kregorist on Eestis kiiremini ujunud seda distantsi vaid ala Olümpiapronks Ivar Stukolkin. Uus võimalus üritada nelja minuti piir alistada tuleb juba nelja nädala pärast Stockholmis, mille jaoks võetakse ka koormusi maha.

Teisel võistluspäeval pääses Kregor hommikusest eelujumisest 5. ajaga 100 m liblikujumise õhtusesse finaali. Finaalis kohta parandada ei õnnestunud, protokolli jäi 5. koht.

Itaaliasse mindi võistlema suurte koormuste pealt, seetõttu jäid põhialade tulemused isiklikest kaugele.  Kregorile endale kohad ja ajad rõõmu ei pakkunud. Kirjeldas kui rasket võistlust.

Ujumisvõistlus Trofeo Citta di Milano on selleks korraks lõppenud ja hetke seis teada.