Laupäeval toimub Lõuna-Poolas Rzeszowi linnas triatloni Euroopa karikasarja etapp, kus on stardis Kaidi Kivioja, Henry Räppo ja Kevin Vabaorg.

Sprindidistantsil asub Eesti aja järgi kell 19.30 rajale 66 eliitklassi meest, teiste hulgas Räppo ja Vabaorg. Number ühte kannab Aserbaidžaani triatleet, kes sai eelmisel nädalavahetusel supersprindi EM-il 7. koha. Number kahe alt stardib aga Euroopa meistrivõistlustelt hõbeda kaela saanud britt Barclay Izzard ning number kolme alt tšehh Radim Grebik, kes sai mai lõpus MK-etapil Arzachenas kirja 7. tulemuse. Räppo kannab numbrit 16 ja Vabaorg 36.

„Peale EM-i on treeningud ja ettevalmistus sujunud hästi. Tunne on olnud treeningutel veidi väsinud, aga üldiselt on hea,“ ütles Räppo võistluse eel. „Rada võiks küll veidi raskem olla, aga sellegipoolest usun, et sobib mulle. Eesmärk on teha sarnane võistlus EM-i B-finaalile – seda tehes on loodetavasti tulemus ka hea.“

Sprindi distantsil ootab võistlejaid ees 750 meetrit ujumist, 20 kilomeetrit rattasõitu, mis peetakse viiekilomeetrisel ringil, kus on neli tagasipööret ning 5 kilomeetrit jooksu, mis peetakse 2,5-kilomeetrisel valdavalt siledal ringil.