Henry Räppo sai Ukrainas triatloni Euroopa karikaetapil 23. koha

Henry Räppo sai 8. juunil Ukrainas Dnipros triatloni Euroopa karikaetapil sprindis 23. koha. Ta ujus 750 m, sõitis ca 20 km jalgrattal ja jooksis 5 km koguajaga 53.21, kaotades võitjale üle minuti.

Etapi võitis austraallane Callum McClusky tulemusega 52.14. ,,23. koht Dnipro Euroopa karikaetapilt ei ole päris see, mille järele Ukrainasse läksin. Ujumine oli tavapärane – palju kaklemist ja koht veest väljudes üsna võistlejate keskel,” võttis Räppo esimese ala kokku.

Rattasõidu esimesel ringil (kokku sõideti kolm ringi – toim.) jõudis ta kohe liidritele järele ning sai veidi hinge tõmmata. “Rattadistantsil oli sees üks suurem tõus ning teise ringi ajal otsustasin proovida grupilt eest sõita. See mul ka õnnestus, kuid kahjuks ei tulnud keegi minuga kaasa,” tõdes Räppo. Nii pedaalis ta üksi ligi 5 km. Nähes, et grupp hoiab Räppot kontrollitud kauguses, otsustas ta tempos järele anda ning säästa veidigi jalgu jooksuks. “Kahjuks tegi üksi ees sõitmine oma töö ja jooks kulges kohe algusest kannatamiseks,” ütles Räppo.

Ta on  võistluses pigem pettunud, kuid samas jääb rahule katsega võistluse käiku muuta. ,,Kahjuks seekord keegi minuga kaasa ei tahtnud tulla. Võistlusest on mul palju õppida ning järgmine kord panen kõik mängu, et peagrupilt eest ära saada. Seni aga harjutan hoolega vahetusala,” lubas Räppo.

Uus võimalus avaneb tal 23. juunil, kui teeb oma debüüdi maailmakarikaetapil Antwerpenis.