Poolas Rzeszowis lõppenud triatloni Euroopa karikasarja etapil pälvis Henry Räppo eliitmeeste konkurentsis 15. koha, Kevin Vabaorg oli 44., Kaidi Kivioja sai eliitnaiste seas kirja 21. tulemuse.

Sprindidistantsil peetud võistlusel oli Henry Räppo koguajaks 56 minutit ja 42 sekundit ning Vabaorul 59 minutit ja 15 sekundit. Võistluse võitis austerlane Leon Pauger (55.30), teise koha sai britt Jack Willis (55.37) ja kolmanda sakslane Johannes Vogel (55.49).

„Tõesti üle pika aja tulemus, millega jään rahule,“ ütles Räppo, kelle parim Euroopa karikasarja etapi tulemus, 14. koht, pärineb 2019. aastast. „Ujumine oli üsna okei, natuke kaklemist, aga ei midagi hullu. Rattas olin teises pundis ja umbes poolel maal sain aru, et grupp suureneb, aga eesolevatele lähemale ei liigu. Otsustasin energiat säästa jooksuks. Teine vahetusala ebaõnnestus pisut, sest tulemusi vaadates võis aeglane liigutamine maksta paar kohta. Jooksus üritasin joosta tõusvas tempos ning just teisel ringil püüda konkurente eesolevast grupis. Esimese ringi lõpus olin 20. Kohal ja enesetunne oli veel hea. Teisel ringil andsin ühe koha küll ära, kuid tõusin 15. kohale. Oma grupist olin jooksukiiruselt kolmas ja ka kõige väledamale jooksumehele kaotasin vähem kui kunagi varem. Selline tulemus annab enesekindlust, et “oma” ära tehes on võimalik esikümnes lõpetada.“

Vabaorg tunnistas peale finišit, et 44. koht ei olnud tulemus, mida ta püüdma läks. „Samas tuleb endale aru anda, et hooaeg on alles algfaasis. Ujumises oli tunne hea, aga pundis ujumisega kaotasin rütmi ja liidrile palju sekundeid,“ ütles Vabaorg. „Kindlasti mõjutas mu tulemust eelmise nädala kukkumine, mis piiras mu võimeid rattasõidul. Jõudu oli, aga kurve ja tagasipöördeid kartsin kiiresti läbida. Pidin rattal palju tööd tegema, sest ülejäänud seltskond ei olnud eriti koostööst huvitatud. See jättis omakorda teatud jälje jooksule. Kokkuvõttes tulemus mind ei rahulda ja pean hakkama oma vigasid parandama!“