Poolas Olsztynis alanud triatloni supersprindi Euroopa meistrivõistlustel peeti reedel poolfinaalid. Kui A-finaali ei jõudnud seekord ühtki Eesti sportlast, siis B-finaalis stardivad laupäeval Liis Kapten, Grete Maria Savitsch, Rinel Pius ja Henry Räppo.

Otse A-finaali pääsesid igast poolfinaalist üheksa esimest sportlast, kolm viimast õnnelikku selgusid aegade põhjal. Eliitmeeste ja kuni 23-aastaste triatleetide teises poolfinaalis sai Henry Räppo 12. koha ajaga 24.13, mis jättis ta viie sekundiga esimesena A-finaali ukse taha. Seega tuleb laupäeval võistlustulle asuda B-finaalis, kuhu pääsevad aegade põhjal 30 järgmist paremat sportlast.

“Taaskord pidin kogema ebaõnne,” tõdes Räppo finišis. “Kui jõudsin rattarajal just esimesse gruppi, siis täpselt minu ees rootslane kukkus. Takerdusin ta rattasse ja grupp pääses jälle minema. Rattasõidu lõpuks jõudsin uuesti liidergruppi, kuid olin liigselt energiat kulutanud ja jooks oli kannatamine. Rattarajal olin üks kiiremaid ja olen oma sooritusega sellel alal rahul. Andsin seejärel endast maksimumi, et oleks lootust edasi pääseda, kuid seekord joosti kiiremini. Tulemusi vaadates olidki kõige kiiremad jooksumehed just minu poolfinaalis.”

Meesjuunioride esimeses poolfinaalis sai Rasmus Boisen 22. koha ajaga 27.29. Boisen jäi rattarajal grupist maha kukkumise tõttu, mis rikkuski lõpuks lühikesel ja kiirel distantsil eestlase võistluse. Otse A-finaali pääsenuks ajaga 25.11.

„Kurb, et oli nii palju kukkumisi ja ühtki A-finaali ei tulnud,“ ütles Eesti Triatloni saavutusspordi toimkonna juht Marko Albert pika päeva lõpus. ,,Kahju, et Henry jäi napilt A-finaali ukse taha. Õnnest jäi natuke puudu.“

B-finaal Eliitmeestele peetakse laupäeval Eesti aja järgi kell 18:05. Pühapäeval kell 11:45 näeb võistlemas veel Eesti juunioride teatevõistkonda koosseisus Liis Kapten, Grete Maria Savitsch, Rasmus Boisen ja Gregor Rasva.