EOK kutsub valge kaardi päeval üles toetama Ukraina sõjapõgenikke ja nende siinviibimist

EOK kutsub valge kaardi päeval üles toetama Ukraina sõjapõgenikke ja nende siinviibimist

Traditsiooniliselt korraldab Eesti Olümpiakomitee 6. aprillil valge kaardi päeva. Seekord on spordirahva sõnumiks #üheskoos, millega kutsutakse kõiki üles Ukraina sõjapõgenikke ja nende siinviibimist igakülgselt toetama.
Sõja tõttu on Ukrainast põgenenud rohkem kui 3 800 000 inimest, jättes raske südamega selja taha oma kodumaa ja endise elu. Nendest 20 000 sõjapõgenikku on leidnud ajutise pelgupaiga Eestis.
Spordirahvana toetame nende siinviibimist ning soovime, et neid võetakse sõbralikult vastu. Usume, et jõud ühendades suudame väljuda raskustest ja tõusta taas.
6. aprilli tähistamise algatasid Rahvusvaheline Olümpiakomitee ja ÜRO nime all International Day of Sport for Development and Peace. Tänane päev keskendub spordi võimele muuta ühiskonda paremaks – sport suudab inimesi ühendada, dialoogi arendada ning mõistmist ja hoolivust luua.
Päeva sümboliks on valge kaart – kui punane kaart tuleb spordis välja tõsise rikkumise eest, siis 6. aprillil näitavad spordiinimesed üle maailma valget kaarti, mis sümboliseerib tolerantsust, hoolimist ja positiivsust

ETL SIIN