Eesti üliõpilaste MV-l stardis 15 kooli ujujad

Teateujumise kiiremad: 1. koht Tartu Ülikool II, 2. koht Sisekaitseakadeemia, 3. Tartu Ülikool I

22.02.2020 toimusid Aura Keskuses Eesti Üliõpilaste meistrivõistlused ujumises viieteistkümne õppeasutuse ujujate osavõtul. Tartu Ülikoolile 11 medalit, Sisekaitseakadeemiale 7 medalit, Elva gümnaasium 4 medalit, Tartu Kutsehariduskeskus 3 medalit. Kaks medalivõitu kuulusid: Kaitseväe Akadeemiale, Tartu Annelinna Gümnaasiumile, Tallinna Ülikoolile ja Tallinna Täiskasvanute gümnaasiumile.

Meie treenerina töötav Diana Päslane (Tartu Ülikool) tuli neljakordseks 2020 aasta tudengite meistriks, ta oli võidukas 50 m vabaujumises, 50 m rinnulis ja 100 m kompleksis ning 4 x 50 m vabalt teateujumises.

Veronika Olem, Diana Päslane ja Paula-Brit Siimar – 100 m kompleksi autasustamisel

TÜ arstitudeng Paula-Brit Siimar sai kaela viis medalit. Paula on üliõpilaste meister 50 m liblikas ja teateujumises, hõbedased medalid võitles samuti USKis treeneritööd tegev Paula välja 50 m vaba- ja 50 m seliliujumises, pronksmedal kuulus talle 100 m kompleksis.

Tartu Ülikooli medaliarvet kasvatasid veel Karl Marten Reinlo (III koht 50 m selilis, I teateujumises) ja Reeli-Marta Siimar (III koht 50 m liblikas ja teateujumises). Teateujumises olid Alma Materile toeks Andreas Ayrton Luhala (I koht), pronksi võitnud teami kuulusid Reeli-Marta kõrval Birgit Saliste, Eero Ääremaa ja Oskar Lui Veelma.

Alex Arthur Märtmaa, Aelx Lõvi ja Alar Lodi – 50 m rinnuli kiireimad

Sisekaitseakadeemia tudeng Alex Lõvi skooris kolme individuaalse esikohaga: 50 m rinnuli, 50 m liblikat, 100 m kompleksi. Koos Liisu Miti, Anastassia Aboljanina ja Tony-Brei Vilbiksiga vormistasid nad 4 x 50 m vabalt teateujumises oma koolile hõbemedalid. Liisu Mitt võitis pronksid 50 m vabaujumises ja selilis; Anastassia Aboljanina saagiks jäi kolmas koht 50 m rinnulis.

Taliujumise maailmameister Alar Lodi (TKHK) kroolis kõige kiiremini 50 m, 50 m liblikas võitis hõbemedali ja 50 m rinnulis pronksi. Alex Artur Märtmaa (Elva gümnaasium) võitis 50 m selili, hõbemedal 50 m vabaujumises ja 50 m rinnulis, pronks 100 m kompleksis.

Alex Arthur Märtmaa (25,79) – Alar Lodi (25,73) – Adrian Kargin (25,83) – 50 m vabaujumise tasavägine esikolmik

Adrian Alexander Kargin Kaitseväe Akadeemiast võitis hõbe- ja pronksmedali (vastavalt 50 m selili ja 50 m vabalt). Denis Kaiukov (Tartu Annelinna gümnaasium) sai sama saavutusega hakkama, kuid aladeks 100 m kompleksi ja 50 m liblikat.

Veroonika Olem (Tln Täiskasvanute Gümn) võitis 50 m selili ja oli teine 100 m kompleksis; Jekaterina Trjapitskina Tallinna Ülikoolist oli teisena lõpuseinas nii 50 m rinnulis kui 50 m liblikas.

Oli tore võistluspäev, kohtume uuel aastal jälle! Täname Rõngu Pagarit, Tartu Milli, Eesti Akadeemilist Spordiliitu ja Tartu Linna!

Kiireimad delfiinid – Jekaterina Trjapitskina ning õekesed Siimarid – Paula-Brit ja Reeli-Marta