Eesti triatloninoored avasid hooaja Hispaanias Euroopa karikaetapil

Hispaanias Melillas toimunud Euroopa karikaetapil saavutas Henry Räppo 14., Johan Tamm 11. ja Vanessa Viiding 22. koha.

Hispaanias Benidormis hooaja ettevalmistuslaagris viibinud treener Margus Tamme õpilased avasid võistlushooaja Melillas toimunud Euroopa  karikaetapi sprindidistantsil (0,750+20+5) edukalt.

Henry Räppo suutis hooaja avavõistlusel nii ujumise kui rattaetapi läbida 30-mehelises liidergrupis. Tugevas konkurentsis toimunud võistlusel hakkas võistlejaterivi pikenema alles 5 km  jooksurajal, mille Henry suutis läbida ajaga 15.53. See tagas talle finišis 14. koha. Võitis Adrien Brifford Šveitsist, kes jooksis 5km ajaga 15.03 ning jõudis finišisse ajaga 55.25. Henryl kogunes kaotust võitjale 54 sekundit.

Juuniorite võistlusel läbis Johan Tamm distantsi ajaga 59.54, kaotades võitjale itaallasele Alessio Crocianile 2 minutit.

Vanessa Viiding lõpetas ajaga 1:11.11, kaotust võitjale itaallanna Costanza Arpinellile kogunes 7 minutit.