Eesti taliujumise meistrivõistlustelt kamaluga medaleid

10.-12. detsembril 2021 Admiraliteedi basseinis toimunud Eesti taliujumise meistrivõistlustel startisid seitse ujumise spordiklubi ujujat: Gerli Savila, Diana Kutsareva, Reeli-Marta Siimar, Paula-Brit Siimar, Alar Lodi, Tiit Matvejev ja Rain Kesperi. Kokku võideti 26 individuaalset ja kaks teateujumise medalit, lisaks aitasid kaks meie klubi ujujat nn segavõistkonnad poodiumile. Super töö ja karastus!

Enim individuaalseid starte tegi ja medaleid võitis Diana Kutsareva. Iga võistlusstart tõi Dianale kaela medali. 20-30-aastaste naiste vanuseklassi esikoha ja superfinaali võidu võttis Diana 25 m rinnuliujumises, ajad vastavalt 19,47 ja 18.60 sekundit. Poole pikemal rinnulidistantsil, 50 m, polnud  samuti Dianale vastast – kulla hind oli 40,40 sekundit. 25 m liblikat (15,81), 25 m vabalt (14,69), 25 m vabaujumise superfinaal (14,72), 50 m vabalt (31,34) ja 50 m vabaujumise superfinaali (30,79) ponnistusi hinnati hõbemedalite vääriliseks, ettepoole mahtus vaid Melissa Priidel. Lisaks aitas Diana Kutsareva 4 x 25 m kompleksujumises võidule Tallinna Taliujumiskeskuse võistkonna. Kokku võitis Diana Iceswim festivalilt üheksa medalit, neist 4 kuldset ja 5 hõbedast!

Meeste edukaim oli Tiit Matvejev kaheksa medaliga: kolme individuaalala kulla, hõbeda ja kahe pronksiga. Kiireim oli Tiit kolmel rinnuliujumise distantsil: 25 m rinnulis 20-30-aastaste meeste seas (16,38), sama ala superfinaalis sai veelgi esikoha aega parandatud – tulemuseks 15,62 sekundit; 50 m rinnuli vanuseklassi kulla võitis Tiit päeva kiireima ajaga 36,64 sekundit. 50 m vabaujumises tõi 28,50 III poodiumikoha 20-30-aastaste meeste seas, samas superfinaalis ujutud 27,70 sekundit lubas absoluudi poodiumil aste kõrgemale tõusta. 25 m vabaujumises kuulus Tiidule pronks ajaga 13,61, sajandiku täpsusega kordas ujuja seda superfinaalis, mis tõi lõpuprotokollis 6. koha.

Asendamatu teamikaaslane oli Tiit Matvejev kahes teateujumises rinnulietapil, kus koos Alar Lodi ja õdede Siimaritega, Paula-Briti ning Reeli-Martaga, võideti 4 x 25 m rinnulis II koht ning 4 x 25 m kompleksis kolmas koht. Mõlemal alal olid USKi teamidest kiiremad vaid võistkonnad, kus 3 meest ja 1 naine võistlusrajal.

Alar Lodi oli sel Iceswim Festivalil kiireim 100 m vabaujuja (1.03,44), lisaks võitis ta 30-40-aastaste vanuseklassis 25 m vabalt (13,32), 50 m rinnuli (37,54), teise koha medali sai ,,Säm” kaela 50 m vabaujumises (29,71). Superfinaalis kroolis Lodi 50 m väiksema ajakuluga (28,73), kuid enamaks kui 6. kohaks, sellest tugevas konkurentsis ei piisanud. Kokku koos teateujumistega kuus medalit.

Hiljuti 80-ndat juubelit tähistanud olümpiafinalist Veiko Siimari lapselapsed Paula-Brit ja Reeli Siimar said vanaisale kahe peale ette näidata kaheksa medalit. Paula-Brit Siimar võitis neli individuaalset pronksi 20-30-aastaste vanuseklassis: 25 m liblikas (16,43), 50 m vabaujumises (34,00), 50 m rinnulis ja 25 m vabaujumises (15,99). 2 hõbedast + 2 pronksist medalit võideti teateujumistes.

Gerli Savila hüppas jäisesse vette konkurentidega võimeid mõõtma kaheksal korral. Individuaal-aladel õnnestus 20-30-aastaste daamide seas kokku koguda medalite täiskomplekt: kuld 100 m vabaujumises (1.28,5), hõbe 50 m rinnulis (46,18), pronks 25 m rinnulis (21,47), lisandus veel ,,sportlaste meeleheana” tuntud neli neljandat kohta. 4 x 25 m vabalt teateujumises aitas Gerli koos ema Merjan Savilaga kolmandale kohale ujuda Maaeluministeeriumi võistkonna! Kokku neli medalit ja neli neljandat kohta!

Sportliku lapsevanema eeskujuliku näidisena võitis Rain Kesperi 40-50-aastaste härrade seas ühe hõbe- ja kaks pronksmedalit! Kõrgeima poodiumikoha, II astme, tõi 25 m liblikujumise aeg 18,35; kaks pronksmedalit tõid kroolid: 50 m vabaujumise ajaks märgiti 33,44 sekundit, poole lühemal maal peatus stopper 15,64 juures.