Eesti noorte meistrid triatlonis on Sander Aavik ja Mari-Mai Ruus

19. juulil 2020 Valgas toimunud Eesti meistrivõistlustel ja karikasarja kolmandal etapil olid noorte A-klassi kindlad võitjad Sander Aavik ja Mari Mai Ruus.

Sander tuli veest välja koos Gregor Rasvaga (noored B), kuid läks rattasõidul üksi tööd tehes teistelt pikalt eest ära. Soe ilm ja üksi rabamine kulutas palju energiat ning jooksuks enam nii suurt teravust ei jagunud, kuid oma vanuseklassi kindel võit sai Sander Aavikul vormistatud 0,375 +10+ 2,5 km pikkusel distantsil ja kinnitatud koht noorte Euroopa meistrivõistlustele.

Mari Mai Ruus võitis sarnaselt Sander Aavikule kolmanda ETL karikasarja etapi ja on 2020 aasta noorte A-klassi meister. Ühtlasi kinnitas Mari Mai enda kuulumist nii Euroopa meistrivõistluste juunioride kui noorte koondisesse.

Eesti MV kahe esimese stardi USKi Eesti MV medalistid

Suurte lootustega läks starti noorte A-klassis ka seni ainult ujumisele keskendunud Brita Rannamets. Veest väljuski ta 15 sekundilise eduga järgmise ees, kuid kukkumine rattasõidul võttis poodiumile võitlemise võimalused. Ka seni on Brita parim karikasarja etapi kohtnagu Valga Eesti MV-l, neljas.

Tugeva võistluse tegi noorte B-klassis Rasmus Boisen, kes võitis hõbemedali. Ujumise ja rattasõidu järel veel kullakonkurentsis püsinuna tuli tunnistada super jooksu teinud sõbra-konkurendi Gregor Rasva paremust. Edumaa kolmanda koha ees oli turvaline, 1 minut ja 20 sekundit.

Artjom Alteberg oli sama vanuseklassis viies poiss, kes tegi jooksus tubli kolmanda aja.

Avastardis teenisid harrastajate poodiumikohad välja Mari Mai Ruusi ema Triinu Palo (II koht) ja Rain Kesperi (III koht), kelle kaks poega lastedistantsil stardis.