Eesti noorimad meistrid triatlonis – Maddison, Väljamäe ja Roop

19.07.2020 Valga triatloni teises stardis jagati Eesti meistrivõistluste medalid meie järelkasvule!

Laste E-klassi kuldmedalid võitsid treener Geil Siimu õpilased Rasmus Maddison ja Liis Väljamäe. Kui Rasmuse edu hõbemedali võitnud Maru Mäesepa ees selgitas sisuliselt fotofiniš, siis Liis Väljamäe edu konkurendi ees oli turvaline – 3 minutit ja 25 sekundit. Pronksmedali võitis südi esinemisega Mirtel Toomsalu

Adele Roop ei jätnud kahtlust laste D-klassi tüdrukute võitjas, see oli Adelele ühtlasi kolmas karikasarja etapi võit. Kahel eelmisel etapil poodiumil olnud Erik Mäesepp pidi sel korral tunnistama neljandat kohta lõpuprotokollis. Samuti tuli neljanda kohaga leppida poodiumilt kahe sekundi kaugusele jäänud Helena Maddisonil.

Finišisirge lõpetas teisena ja C-klass hõbeda võiduga Karl-Eric Ott, kellele oli Valga rattarada liiga kerge põhikonkurendile Arsenile vastu hakkamiseks. Raskema raja puhul olnuks võimalus suurem edumaa sisse sõita ja jooksus seda kaitsta, aga see siiski vaid oleks … Tubli töö ka Siim Keskülalt, kes sel korral napilt poodiumilt neljandana välja jäi.

Viis poodiumikohta ja kolm neljandat kohta, lisaks palju tublisi eneseületusi meie koguni sel stardis olnud 36-lt noorelt triatleedilt!