Eesti juunioride MV triatlonis poodiumil Tamm ja Holtsmeier

19.07.2020. Valga triatloni kolmas start saadeti teele kl 14:00. 0,750 + 20 + 5 km distantsil selgitasid omavahelises konkurentsis 2002 ja 2001 s.a. neiud ning noormehed juunioride vanuseklassi Eesti meistrivõistluste paremusjärjestuse, kokku oli neid stardis 3 naist ja 12 meest. Sama pikale teekonnale läksid ka 12 harrastajat (7 meest, 5 naist).

Kiireimad ujumised tegid USKi triatleedid Risto Holtsmeier (9:46) ja Johan Tamm (9:48), teised alla 10 minuti ei saanud hakkama. Rattasõidult naases esimesena Karl Mell pea kolm minutit kiirema sõiduajaga võrreldes lähikonkurentidega.

Rajalt kostus kommentaare: ,,Ziguliiga sõites Mercedese vastu ei saa.” Kahtlemata varustus ainult ei sõida, Mell oli ise ka kõva mees, kuid varustuse vahe oli märgatav. Jooksurajal tegi Johan Tamm vahemaad 45 sekundi võrra lühemaks, kuid tõdeda tuli olukorda: 1. Karl Mell (59:11), 2. Johan Tamm (1.01.02), 3. Risto Holtsmeier (1:03:11). Risto eesmärk oli korrata Viljandi triatloni finiši pingerida – Mell – Holtsmeier – Tamm, ka Pärnu etapil oli Risto hõbedal (Tamme stardis polnud); kuid sel korral oli Johan Tamm oluliselt paremas seisus.

Karl Mell ja Johan Tamm esindavad Eestit Euroopa juunioride meistrivõistlustel Otepääl, Risto Holtsmeier loodetavasti ka, kuigi seda kinnitust peab ta koos Sander Aavikuga veel ootama ootelistil.

Johan Tamm – Karl Mell – Risto Holtsmeier, s.o. Eesti meistrivõistluste juunioride esikolmik poodiumil

Harrastajate võitja oli Tiit Matvejevi vanem vend Toomas, kes valmistus juulis toimuma pidanud Ironmaniks; kolmandana finišeeris endine USKikas Raigo Häelme.

Tulemused SIIN