Eesti avaveeujumise MV kullad Ruusile ja Lodile

18. augustil 2018 toimusid 28. korda Eesti lahtised avaveeujumise meistrivõistlused.
Ujumise Spordiklubi hea avavee-pikamaaujumise traditsioon kestab. Meie ujujad said kaela neli Eesti meistrivõistluste medalit, Eesti oma vanuseklassi meistriteks krooniti Mart Leo Ruus ja Alar Lodi.
Esimesena finišeerus uskikatest Karl Mattias Milk, kes võitis noorte arvestuses 3 km pikkusel distantsil hõbemedali. Temast kiirem oli 3 sekundiga Itaalias treeniv 2002 s.a. kalevlane Nikita Pisarenko, kes suvistel Eesti MV võitis meeste absoluudi arvestuses 1500 m vabalt.

Naistest võitis 5 km pikkusel distantsil juunioride Eesti meistrivõistluste pronksi Hanna-Maria Kukk.
Kaks neljandat kohta sai enda kontole Erik Anja, ta oli nii noorte 3 km pikkusel kui absoluudi 5 km distantsil neljas!
Patrik Ruotsalainenile kuulus viienda noore au.
Kolm meie tubli noort esimese viie seas!

Eraldi kiitust väärivad ühel päeval kaks võistlust teinud sportlased: Mart Leo Ruus võitis esmaslt triatloni karikasarja etapil A-klassis esikoha (0,75+20+4,8 km) ja siis hüppas vette Eesti avaveeujumise 5 km distantsile! Tasuks Eesti juunioride meistritiitel!
Mari Mai Ruus võitis triatlonis B-klassi kulla ning vormistas endale 3 km Eesti MV arvestuses neljanda koha.
Kahel võistlusel startis ka Jana Korpenkov, kes triatlonis oli B-klassi viies ja ujumises kuulus talle noorte 7. koht.

25-29-aastaste arvestuses võitis mastersite noorima vanuseklassi kuldmedali Alar Lodi.
Tugev käepigistus Eesti 5 km avaveeujumise meistrile Sander Paavole (kes nüüdseks Tallinna tudengina Audentese klubi esindaja)!