Hispaanias Pontevedras peetud triatloni MK-etapil sai Eesti parim meestriatleet Henry Räppo 27. koha. Kaksikvõidu teenisid kodupubliku rõõmuks Sergio Baxter Cabrera ja Antonio Serrat Seoane.

Olümpiadistantsil peetud võistlusel ujus Räppo 1500 meetrit ajaga 19.12, sõitis 40 kilomeetrit rattaga ajaga 56.40 ning jooksis kümme kilomeetrit 32 minutiga. Koguaeg 1.49.26 andis 64 sportlase konkurentsis 27. koha. Baxter Cabrera võiduajaks mõõdeti 1:47.03, Serrat Seoane kaotas talle üheksa ja šveitslane Max Studer 14 sekundiga.

„Kuigi mu üheks eesmärgiks oli TOP20 ja seda ei saavutanud, siis olen tegelikult 27. kohaga väga rahul,“ ütles Räppo peale finišit. „Minu jaoks oli olulisem enda eelnevate võistluste vigade parandamine. Kui tavaliselt ei ole ma tundnud ennast mugavalt suures grupis, siis täna keskendusin positsioneerimisele ja pundi eesotsas olemisele. Ujumine õnnestus ja kohe ratta alguses olin liidrite hulgas. Rattas tundsin ennast väga hästi ja ühel ringil proovisin isegi grupilt paari kaaslasega eest ära sõita. Päris uhke tunne oli MK-etappi juhtida. Väga sile rada aga eest ära olemist ei soosinud ning grupp jäi siiski kokku. Jooksus üritasin kohe oma rütmi saada ja hakkasin kohti parandama. Finišisse jõudsin rahulolevalt 27. mehena ja tundega, et realiseerisin oma võimed.“

„Sellest võistlusest alates kuulun ASICS World Triathlon tiimi,“ jätkas Räppo. „Kogu võistlusega seotu oli organiseeritud ja ise ei pidanud peale oma võistluse millegi muu peale keskenduma. Tavaliselt reisin üksi ja väga palju energiat kulub võistlusvälistele tegevustele. Terve nädala jooksul kogetu ja õpitu on kindlasti olümpiale pääsemiseks väga vajalik. Kuigi tiimi liikmetest olin kõige madalama rankinguga, siis finišis olin esimesena.“