Artjom Alteberg 9-kordne Eesti meister, USKile kokku 20 medalit!

Eesti juunioride ja noorte lühiraja meistrivõistlused ujumises toimusid 20.-22. detsembril 2022 Sõle spordikompleksi 25 ujulas 6-osalisena

Ujumise Spordiklubi ujujad võitsid kokku 20 medalit, neist 10 kuldset, 5 hõbedast ja 5 pronksist. üheteistkümnel korral olime me tublil neljandal kohal, ühel korral jäi poodiumist lahutama vaid 0,03 sekundit, mis tõi pisaragi silma …

Artjom Alteberg tegi neil võistlustel 13 individuaalstarti ning hüppas vette kuuel korral meeskonna huvides. Kokku võitis Artjom 10 medalit, millest 9 olid kuldsed ning 6 võidetud individuaaldistantsidel. Vaid ühel korral, 400 m kompleksis, tuli tunnistada Mark Itšisini paremust. Eesti 2022 aasta noortemeister on Artjom Alteberg 50m, 100 m ja 200 m rinnuliujumises, 100 m ja 200 m kompleksujumises ning 50 m liblikujumises.

Alteberg ise tunnistas, et oleks tahtnud juba juunioride klassis võistelda, oleks olnud suurem konkurents. Osad kuldmedalite võidud tulid ujuja jaoks suure edumaaga ja Artjom arvas, et tugevam võitlus esikoha pärest oleks toonud kiirema aja. Väike õppetund ikka ka neilt võistlustelt: võistlusnärvi tuleb taltsutada ja peale käsklust ,,kohtadele” olla liikumatus asendis … Aga eks tegijatel ikka juhtub.

Siim Kesküla võitis neilt Eesti noorte meistrivõistlustelt 8 medalit: 100 m vabaujumises on Siim 2022 aasta Eesti noorte meister, kolmel alal sai kaela hõbemedalid (200 m vaba-, 200 m selili- ja 100 m kompleksis) ning 50 m kroolisprindis pronksmedai. Lisaks viiele ind. ala medalile oli Kesküla osaline kolme teatujumise võidu sepistamises: 4 x 50 m vabalt, 4 x 50 m kombineeritlt ja 4 x 100 m kombineeritult. Siim Keskülal on võimalik uuel aastal oma Eesti noorte meistritiitlite arvu kasvatada.

Nikita Kazarevskil jäi 50 m liblikujumise noorteklassi võidust puudu 0,26 sekundit, poodiumi kõrgemale astmele lipsas trennikaaslane Artjom Alteberg. Uhke tunne oli medal vastu võtta maailmameistrivõistlustelt naasnud Kregor Zirkilt, kes 50 m liblikas Euroopa juunioride meistrivõistlustelt pronksmedali võitnud. Eesti noorte meistrivõistluste kullad sai Nikita hinnatud teateujujana 4 x 50 m vabaujumise ja 4  x 50 m kombineeritud teateteamis.

Kristo Rannik võitis kaks pronksmedalit ja kaks kuldmedalit. Kolmandale kohale platseerus Rannik 100 m vabaujumises ja 200 m kompleksis, teateujumise ,,kullasepa” vajaliku töö tegi Kristo kroolidistantsidel: 4 x 50m vabalt ja 4 x 100 m kombineeritud teateujumises

Seliliujujatena varem ka Eesti noorte meistrivõistluste medaleid võitnud Andreas Soosaar ja Karl-Eric Ott võitsid esikohad vastavalt 4 x 50 m ja 4 x 100 m kombineeritud teateujumises seliliujumise etappi ujudes.

 

 

 

 

 

 

 

Adele Roop (2009) võitis kaks aastat vanemate tüdrukutega konkureerides 100 m selilis III koha.

Lisaks võitlesid meie piigad vapralt ja saavutasid 4 x 50 m vabalt teateujumises III koha: Heleriin Haljaste, Adeele Roop, Isabel Annus ja Sheril Tankleri pronksi aeg oli 1:52,36.

 

Meie neljandate kohtade edetabelit juhib Helerin Haljaste kolme korraga, teise auhinnalise koha võitis Kristo Rannik kahe neljanda kohaga, lisaks siis jäid esimesena poodiumilt välja Adele Roop, Sheril Tankler, Sandra Tänna. Neljanda koha rõõmud saatsid ka meie teatevõistkondi kolmel korral.