Alnek, Zirk ja Ahtiainen Baltimaade meistrid!

img_2273_kertu_kregor31.03 ja 01.04.2017 Riias toimunud Baltimaade MV võitis koondiste arvestuses teist aastat järjest Eesti, täiskasvanud skoorisid 294 ja noored 232 punktiga. Olulise panuse Eesti võitu andsid USKi ujujad, vanad kogusid oma tulemustega 57,5 (19,6%), noored 39 punkti (16,8%).

Kokku USKi kontole 97,5 punkti Eesti 526-st, s.o. kogusummast 18,5%

Kahe päeva jooksul võitis Eesti 76 medalit, täiskasvanud käisid poodiumil 42, noored 34 korda.

USKi medalite saak täiskasvanute osas oli 8 ind. + 3 teate medalit, noorte medalite saldo oli 5 individuaalset + 3 teateujumiste eest, kokku saabusid uskikad Eestisse 19 Baltimaade MV medaliga. Kirss tordil oli Eesti naiste rekord 4 x 100 m kombineeritud teateujumises, kus ankruks oli Kertu Ly Alnek ajaga 56,96.

Kregor Zirk tuli viiekordseks Baltimaade meistriks meeste arvestuses

• 50 m liblikat – 24.66
  • 200 m vabalt – 1.52,02
  • 200 m liblikat – 2.05,46
  • Eesti meeste koondis – 4×100 m vabalt – 3.24,13 – Zirk ankrumehena 50,99
  • Eesti meeste koondis – 4×100 m kombineeritud – 3.45,58 – Zirk 100 liblikat 53,53

Kertu Ly Alnek võitis kullad 100 m vabas 57.31 ja 4 x 100 m kombineeritud teates naiste seas

• 2. koht – 50 m liblikat – 27.84
  • 3. koht – 50 m vabalt – 26.72

Sander Paavo võitis kaks pronksmedalit: 200 m liblikat – 2.11,57, 100 m liblikat – 57.14

Alex Ahtiainen oli individuaalsete medalite saagilt parim Eesti noor nelja Baltimaade MV medaliga:

• 3. koht – 4 x 100 m kombineeritult – 4.35,40 – 100 m liblikat 1.10,21

Matteus Miilpalule 2. koht – 4×100 m vabalt noorte teates – II vahetuses aeg 55,22

Lisaks medalivõitjatele näitasid tublit arengut tulemustes mitmed meie ujujad: Helena Heinlo, Alex Artur Märtmaa, Martin Piilberg, Kirke Palu, … tulemuste arenguid vaata siit

Võistluse ülevaated: Eesti Ujumisliit,  Priit Aaviku blogikajastus