Alar Lodi taliujumise maailmameister

3.-8.02.2020 toimusid Bledis, Sloveenias taliujumise maailmameistrivõistlused 💥 Võistluste FB, koduleht SIIN

Alar Lodi – 100 m vabaujumise maailmameister uue Eesti rekordiga

🏊‍♀️ Eesti suure delegatsiooni koosseisus startis Bledis USKist ainukese ujujana Alar Lodi. Eelmine taliujumise MM jäi Lodil 2014 aastasse, mil Rovaniemis debüütvõistlusel võitis kolm maailmameistri tiitlit (25 m rinnuli, 25 m vabalt ja 50 m vabalt)
🏊‍♀️ Kokku osales 2020 aasta taliujumise MMil 1004 ujujat, 523 meest ja 481 naist, stardikordi oli registreeritud kokku 3110 (meestel 523, naistel 481) 🏊‍♀️

EST team taliujumise MMil Rovaniemis

💥Esimese stardina ujus Alar Lodi MMil 100 m rinnuli ja esialgse infona võitis ajaga 1.13,40 hõbemedali 🥈 vanuseklassis 20-29 💥
🎺Ühtlasi oli tegu uue Eesti absoluutklassi rekordiga 100 m rinnulis, eelmine Bruno Nopponeni nimele kuulunud rekord (aeg 1.19,47) sai üle ujutud suisa kuue sekundiga✨
🐟Teadmiseks, et rinnulis ei tohi taliujumisel teha pikka veealust tõmmet pööretes ja stardidakse veest, tõukega seinast.
😎 Võistluspäeva õhtul, ca kella kuue paiku selgus tõsiasi, et Alar Lodi oli 100 m rinnulis siiski 2 x 2 ehk 4. kohal, mitte teisel. Esialgse hõbemedali väärinfo põhjuseks oli asjaolu, et kõiki tulemusi ei pandud koheselt internetti üles.
❄️Asjaosalise kommentaar: ,,… aga vähemalt olin pool päeva jumala heas tujus. Ja aeg ei ole üldse paha” 👏

❄️ Teisel taliujumise MM-i võistluspäeval sai tehtud vigade parandus, kui
Alar Lodi võitis 100 m vabaujumises uue Eesti rekordiga, 57,40 sekundit, kuldmedali. Eelmine tippaeg kuulus Andres Olviku nimele 59,71 sekundiga.
Vesi oli taliujumise kohta ülemäära soe, +6 kraadi.
✨Tegemist on Alari neljanda kuldmedaliga taliujumise MMilt, eelmised kolm pärinevad kuue-aasta taguselt jõuproovilt Lapimaalt, Rovaniemist, kus õhk oli kuni -15 ja vesi + 1 kraadi ⛄️.
✨Tuleb välja, et vahepealne pikk taliujumise paus ja mitte nii head harjutamistingimused Austraalias pole vormile halvasti mõjunud.
✨Bledis suutis Alar üllatada ka 200 m rinnulis, saavutadestaas uue Eesti rekordiga, 2.41,04, teise koha.
✨ Viimasel võistluspäeval suutis Lodi end küll viiendana finaali ujuda 25 m vabaujumises (12,59 sek), kuid enamaks püssirohtu ei jagunud. Isiklik sel alal pärit Rovaniemist – 12,35 sekundiga.
Kokkuvõttes tuleb tõdeda, et väga korda läinud võistlus arvestades võistluse eelset haigestumist ja väheseid veetreeninguid nii basseinis kui avavees!