1. Piirissaare ujumine

IMG_8587

Tartumaa Spordiliit ja Ujumise Spordiklubi korraldasid 21. augustil Piirissaare sadamasse viivas kanalis esimese avaveeujumise võistluse, mis meenutas otsapidi kunagisi ujumisi üle Lämmijärve.

Vahetult enne ujumist korraldas endine vallavanem Siim Avi saarel ka 1,5 km pikkuse jooksuvõistluse läbi Piiri küla, mida mitmed ujujad kasutasid enne 2,5 km ujumisdistantsile asumist soojendusvõimlemisena. Parima ujujana lõpetas jooksu teisena Andres Olvik, kes sai sama koha ka ujumises. Ujumises edestas teda Kregor Zirk (aeg 33.15,6), kolmas oli Sander Paavo.

Ujumise ajaks peatati sadamat ja järve ühendavas kanalis paadiliiklus ning ujujad said minna vette. Tervituskõne ja lootusega, et ujumised saarel ka jätkuvad, saatis ujujad vette vallavanem Liina Miks. 2,5 km distantsi läbis umbes 19-kraadises vees 21 ujujat. Parimad said auhinnaks sibulapärja ja suitsulatika.

Naistest läks üldvõit Kristiina Arusoole Tallinnast, kes on ka tänavuse 45. avavee seeriaujumise peakorraldaja. Naisi võistles seitse, kellest kuus olid enam kui 60 aastat vanad.

Piirissaare spordisündmus ei tähenda muidugi seda, et inimesed rohkem üldse vees ei käiks, kuid suvine võistlushooaeg on tõesti läbi. Taliujujatel aga hooaeg alles algab. Esimeseks ürituseks on 2. septembril Emajões korraldatav seitsme silla matk. Nagu nimigi ütleb, ujutakse mööda jõge järjest läbi kõigi seitsme Tartus asuva silla alt.

Loe edasi

Galerii