Kregor Zirgile juunioride Euroopa MV pronks!

kregor_zirk_jemi_pronks_201744. Euroopa juunioride MV võitis Kregor Zirk oma teise pronksmedali!

28. juunist – 2. juulini Iisraelis toimunud juunioride EMil oli stardis kaks USKi ujujat: Kregor Zirk ja Tiit Matvejev.

Kregor Zirk kordas eelmise aasta pronksi võitu, sel aastal juba poole pikemal distantsil, 100 m liblikujumises.

Kuuendalt rajalt startinud ehk neljanda ajaga nii poolfinaali kui ka  finaali pääsenud Zirk teenis 100 meetri liblikujumise 52,98 sekundiga kolmanda koha, saades teist korda karjääri jooksul aja alla 53 sekundi. Zirk suutis seljatada koolistressi ja keeruka ettevalmistusperioodi. Nimelt tegi Zirk vahetult enne tiitlivõistlusi Inglismaal Plymouthi kolledžis ära kõik lõpueksamid ja ujus välja kevadisest vormiaugust.

Nii Tiit Matvejevi kui Kregor Zirki 18-aastased sünnipäevad jäid JEMi aega, Tiit tähistas täiskasvanu ikka jõudmist 30. juunil, Kregor sai õiguse iseseisvalt autoga sõita 3. juulil.

Lisaks ujus Kregor Zirk end kahel korral poolfinaali: 100 m vabaujumises oli ajaks uus isiklik rekord ning Eesti hooaja tippmark – 50.38, tasuks 11. koht. 50 m liblika 11. koha aeg 24.34 jääb isiklikule rekordile alla 0,32 sekundiga, kuid see eest on tegemist Eesti hooaja tippmargiga. Kui teised Eesti ujujad rõõmustavad 11. koha üle, siis Kregorile eelmisel aastal pronksi toonud alal finaalist välja jäämine rõõmuhõiset ei toonud, kuid võistluste parim osa oli alles ees!

Tiit Matvejev tegi JEMil kokku neli starti: sünnipäeval 50 m rinnulis isiklik rekord 29,87 ja 24. koht, 100 m rinnulis 1.06,59 (33. koht), 200 m rinnulis 2.27,85 (29. koht), 4 x 100 vabalt teateujumises 10. koht. Kontrollajad näitasid, et Tiidu võistlusstardid ei õnnestunud kõige paremini, sees oli rohkem kui välja tuli. 200 m rinnulis algus liiga kiire; 100 m rinnulis poole pikemalt maalt saadud kogemusele sees ilmselt kartus, esimene pool vastupidiselt liiga aeglane.