Henry Räppo ITU maailmakarika etapil 36

Henry Räppo saavutas oma elu esimesel ITU Maailmakarika etapil Antwerpenis 36. koha.

Henry Räppo pidev areng ja edu Euroopa Karikaetappidel on kasvatanud Henry punktisumma ITU rankingutabelis tasemeni, kus ta sai võimaluse startida ITU MK etapil Antwerpenis.

Alles teist hooaega meeste konkurentsis võistleval 20-aastasel Henry Räppol on tänavune hooaeg kulgenud tõusvas joones.

Kui hooaja avavõistlustel, Euroopa sprindi Karikaetappidel Melillas ja Olsztenis saavutas ta mõlemal etapil 14. koha, siis juuni alguses Ukrainas toimunud Dnipro Euroopa sprindi Karikaetapiks oli Henry enesekindlus ja tahe tõusnud niivõrd, et ta julges rattaetapil konkurentidel eest ära sõita ning 5-km pikkusel ringil peagrupiga vahet kasvatada. Kahju, et Henryga kaasatulijaid polnud ja nii oli ka tema sunnitud enne rattaetapi lõppu jooksu jaoks jalgu säästma ning peagrupiga ühinema.

Henry saavutas lõppkokkuvõttes 23. koha ja jäi võistluse käiguga rahule.

ITU MK etapi Antwerpenis võitis Tayler Reid Uus-Meremaalt ajaga 0:59.23. Henry kaotas võitjale 2 min. 47 sekundit ja finišeerus 36.-ndana, teenides väikest lisa ka ITU punktitabelisse.