Henry Räppo Eesti meister triatlonis

usk_valga_triatlonil8. juulil 2018 toimunud Valga triatloni olümpiadistantsi ja Eesti meistritiitli ning II karikasarja etapi võitsid Henry Räppo ning Kaitrin Zaitseva
Kolm parimat meest mahtusid 20 sekundi sisse. Meestest võitis Henry Räppo (Ujumise Spordiklubi) ajaga 1:53:20, Ivo Suure (aeg 1:53:26) ja treeningpartneri Kevin Vabaoru ees (1:53:40).

Eesti meistrivõistlused triatloni olümpiadistantsil toimusid teist aastat järjest piirilinnas Valgas. Esmakordselt täismeeste arvestuses võistelnud Henry Räppo edestas tiitlikaitsjat Ivo Suurt kuue sekundiga ning võitis meistrikulla ajaga 1 tund, 53 minutit ja 20 sekundit. Naiste arvestuses läks meistritiitel Katrin Zaitsevale.

19-aastane Henry Räppo haaras võistluse juhtohjad alates esimestest meetritest.
Pedeli paisjärves ujutud 1,5 kilomeetrise ujumisdistantsi läbis ta koos trennikaaslase Kevin Vabaoruga ainsatena alla 20 minuti ning liikus rattarajale 21 sekundilise eduga Vabaoru ees.
Rattarajal kruvisid tempo oodatult üles Ivo Suur ja Harri Sokk, kes 40 km võistlustrassil suutsid liidrile kolmeminutilisest kaotusest pooleteise minuti võrra lähemale tulla.
Räppo ja Vabaoru järel kolmandana 10 km jooksuetapile liikunud Suur suutis tugeva jooksuga küll kinni püüda teist kohta hoidnud Kevin Vabaoru, ent Henry Räppo vastu täna rohtu ei leidunud.
Turvalist edu tajudes polnud Räppol tarvis jooksurajal kõike mängu panna ning karjääri esimene meistritiitel täismeeste seas oli käes!
Palju õnne!
  • M 20-24 vanuseklassis saavutasid Henry Räppo ja Kevin Vabaorg kaksikvõidu.
  • Paula-Brit Siimar võitis N 20-24 vanuseklassis hõbemedali, Eesti MV naiste arvestuses 5. koht.
  • Samal distantsil kuulus naiste võidukasse teatevõistkonda ujujana Tess Pauskar.
  • Poole lühemal distantsil saavutas poiste A klassis II koha Risto Holtsmeier.
  • Harrastajate kaksikvõidu tagasid Gretel- Marie Siimar ja Liisa Lodi.

Kokku lõpetas Valga triatloni olümpiadistantsi 204 osalejat ning Eesti meistrivõistluste medaleid jagati 13 vanuseklassis ja võistkondade arvestuses. Uue osalejate rekordiga Valga triatloni kahel päeval oli stardis üle 400 osaleja.

Kolmas triatloni Eesti karikavõistluste etapp toimub Pärnu jõel 14. juulil. Ole kohal! 🙂