Eesti LR MV (abs, jun, noor) 56 medalit ja 11 Eesti rekordit

voistkond-medalidUSKi medalite saak 2014 aasta lühiraja Eesti MV-lt oli 56 medalit, eelmisel,2013-ndal aastal võitsime 55 erinevate vanuseklasside medalit.
Tulemused

Eesti  meistrivõistluste 16 individuaalset, koos teateujumistega 20 medalit võitis Kregor Zirk.
Kregor võitis kolm Eesti meistrikulda absoluudis: 200 m liblikas (2.00,30), 400 m vabaujumises (3.54,69) ja 400 m kompleksis (4.23,45), hõbeda 200 m vabas (1.48,99) ja pronksi 100 m liblikas (53,43).
Kui eelmisel aastal võitis Kregor Eesti LR MV-lt 7 Eesti noorte meistritiitlit, 2 hõbedat ja 1 pronksi, siis sel aastal tegi Kregor noorteklassis 11 täistabamust ehk võitis 11 individuaalset esikohta. Kregori 20 medalist 17 anti välja esikohtade eest!

Boonusena kaasnes Kregorile kolm rekordiparandust juunioride (200 m, 400 m vabas, 400 m kompleksis) ja seitse noorteklassis (eelpool nimetatutele lisaks 100 m vabas, 50 m selilis, 100 ja 200 m liblikas ning koos Tiit, Matvejevi, Allar Lihtsa ja Martin Piilbergiga püstitati 4×50 kombineeritud teateujumise noorterekord ajaga 1.48,03.

Kui tundus, et Kregori püssirohi hakkab niiskeks tõmbuma, sest 13-ndal stardil juhtus sisse tehnikaäpardusi, mis andis märku väsimuse saabumisest, siiiis …. 400 m kompleksis ja 4 x 100 m vabaujumises nähtu tekitas enamusel inimestel imestust ja imetlust! Suurepärased rekordilised ajad kosmiliste eneseületustega – 400 m kompleksi lõpus 100 m vabalt 57,73 sekundiga ja 100 m vabalt viimase alana 4 x 100 m vaba teates alla 50 sekundi (49,96) … ei seganud siin äärerada ega see, et seljataga juba 14 starti.
Kokku tegi Kregor neljas võistlusosas vaid 15 starti, sama palju pealeujumisi ja neli soojendust – olid korralikud treeningpäevad!

Viiel alal, 100 m, 200 m, 400 m vaba- ja 100 m, 200 m liblikujumises, täitis Kregor 2015 aasta Euroopa lühiraja MV B-normi.

Rekordiparandustest olid ilmselt kõige magusamad juunioride rekordid, kus Kregor ujus üle 200 m vaba R.Tribuntsovi rekordi 0,88 sekundiga, 400 m vaba O. Nitski rekordi 0,98 sekundiga ja 400 m kompleksi S. Heina rekord koguni 3,11 sekundiga. Vanuse poolest võib Kregor noorte rekordeid püstitada 1,5 aastat ja juunioride rekordei 3,5 aastat.

Ilmselt on suurel määral ka Kregori süü, et noorte klassi teateujumised sai erandlikult kuldseteks vormistatud, kuigi siin tegid teisedki meeskonna liikmed, Allar Lihtsa, Tiit Matvejev, Martin Piilberg ja Kert Taniel Kesküll suurepärast tööd!

Kregorilt tuli neil võistlustel nii palju häid tulemusi, et nende aupaistel võiks terve klubi aasta elada ja jääks ülegi, kuid tema polnud ainus, sära jagus mitmete teistegi ujujate tulemustele.

Naiste ujumise kuningannaks oli USKis Kertu Ly Alnek, kes võitis Eesti meistritiitli 400 m vabaujumises, hõbemedalid 50 m, 100 m ja 200 m vabaujumises.
Juunioride klassis oli Kertu võidukas 50 m, 100 m, 200 m, 400 m vabas ja 50 m liblikas, hõbemedal kuulus talle 100 m kompleksis ja 50 m selilis. Lisaks võitis Kertu Ly neli teateujumiste hõbemedalit, seega kokku 15 medalit, mis on nelja võrra rohkem eelmisest aastast. Eelmise aasta võrdluses oli meie parima naisujuja kvalteet parem: kaks absoluudi medalit enam ja üks juunioride meistritiitel juures! Suurima arenguhüppe tegi Kertu 400 m vabaujumises, kus aeg paranes üle 10 sekundi!

Lühematel distantsidel ujus Kertu Ly oma parimad tulemused selle poolaasta tähtsaimal võistlusel, nädala eest toimunud Põhjamaade juunioride MV-l, kus tasuks kaks pronksmedalit (100 m ja 200 m vabalt) ja juunioride rekord 100 m vabaujumises ning teatenaiskonna 4 x 200 vabalt koosseisus nii juunioride kui naiste rekord.

Absoluudi pronksid vormistas enda nimele Henri Reinsalu 200 ja 400 m vabaujumises, korralik ujumine oli ka 100 m vabas, väga tihedas rebimises jäi sel korral palgaks vanameister Marko Tiidla järel 4. koht.

Tiit Matvejev võitis oma esimese individuaalse noorte meistrikulla 200 m rinnuliujumises suurepärase isiklikuga 2.26,35, lisandusid hõbemedalid 50 m ja 100 m rinnulis aegadega 31,06 ja 1.08,44 ning üllatuslikult 400 m vabaujumise pronks korraliku ajaga 4.18,69 ! Kokku 8 medalit, 4 individuaalset ja 4 teateujumistest.

Kevin Vabaorg võitis juunioride 400 m vabaujumises hõbemedali ajaga 4.23,2, teine juunioride hõbemedal Kevinile 4 x 100 m kombineeritud teateujumises.

11-aastane Helena Heinlo üllatas Eesti noorte MV hõbemedali võiduga 100 m selilis (1.13,03), lisaks kaks teateujumiste pronksi 4 x 50 ja 4 x 100 m vabaujumises, kokku 3 medalit.
Tüdrukute teatevõistkonda kuulusid mõlemal puhul veel Kaisi Ers, Brita Rannamets ja Vanessa Viiding.

Kert-Taniel Kesküll võitis neil võistlustel kolm pronksmedalit individuaalselt suurepäraste isiklike rekorditega: 100 selilis (1.01,80), 200 selilis (2.11,55) ja 200 kompleksis (2.18,10)  ning ühe kulla teates. Ilmselt Kerdist me veel kuuleme, konkurentidel tasub teda igatahes silmas pidada! Ca aasta jagu väga sihikindlat tööd eesmärkide nimel, on andnud suurepärase tulemuse.

Sander Paavo esimene aasta juunioride klassis andis kolm pronksmedalit mehistel aladel: 100 m ja 200 m liblikas (ajad 56,79, 2.08,68) ning 400 m kompleksis (4.46,31). Kõikidel neil aladel ujus Sander isiklikud rekordid, Sanderi medalikontole lisanduvad kaks teateujumiste medalit: hõbe 4×100 kobineeritult ja pronks 4×50 kombineeritud teates. Kokku 5 juunioride medalit.

Anette Halliku seitsmest juunioride medalist olid kolm individuaalset pronksi ja neli teateujumiste hõbedat. Pronksmedalid võitis Anette 100 m vabas (1.01,48), 400 m vabas (4.43,42) ja 200 m rinnulis (2.47,42).

Martin Piilberg – 4 x I koht: noorte 4 x 100 ko, 4 x 50 ko  (noorte rekord) ja 4 x 50 vabalt, 4 x 100 vabalt
Allar Lihtsa – 3 x I koht: noorte 4 x 100 ko, 4 x 50 ko ja 4 x 50 vabalt

Kelly Kütt – 2 x II koht: juunioride 4 x 100 vabalt, 4 x 100 kombineeritult
Kristi Kütt – 3 x II koht: juunioride 4 x 50 vabalt, 4 x 50 kmbineeritult ja 4 x 100 kombineeritult
Helen Rohtla – 3 x II koht: juunioride 4 x 50 vabalt, 4 x 50 kmbineeritult ja 4 x 100 vabalt

Artur Thomas Laherand
– II koht 4 x 100 ko ja III koht 4 x 50 kombineeritult
Karl Joosep Einmann –  II koht 4 x 100 ko ja III koht 4 x 50 kombineeritult
Kristian Alex Laherand – III koht 4 x 50 kombineeritult

Palju õnne õnnestujatele, ka neile, kes medaleid üritavad järgmistel võistlustel!
Täname kõiki koostööparnereid, toetajaid ja ka konkurente, kes aitavad meil tublimaks saada!

Tänusõnad treeneritele, eriti Asko Külmsaarele, lapsevanematele, Aura Keskusele, Eesti Ujumisliidule eesotsas Karol Kovaneniga,  …

Uus aasta ja uued stardid ootavad, seniks nautige lund suusatamisega ja värsket õhku!