99. Eesti ujumise meistrivõistlustel säras Kertu Alnek, USKile 14 medalit

dsc_0305Eesti Vabariigi 100-ndale sünnipäevale pühendatud meistrimedalid olid iga ujuja unistuseks.

99-ndad Eesti meistrivõistlused toimusid uues kuues: kolmel päeval ujuti hommikustes osades eelujumised, õhtustes finaalid ja pikemate distantside tugevamad vahetused.

USKi naised võitsid kokku üheksa absoluudi medalit. Neli individuaalalade kulda ja üks hõbe kuulus Kertu Ly Alnekule, kes oma vormi rihtis sel hooajal Euroopa meistrivõistlustele. Eesti meistriks krooniti Kertu Ly 50 m vabaujumises (26,59), 100 m vabaujumises (57,43), 200 m vabaujumises (2.05,55) ja 50 m liblikas (27,23). Hõbemedali võitis Kertu 100 m liblikas (1.02,46).

4 x 100 m vabalt teateujumise naiskond koosseisus Helena Heinlo, Brita Rannamets, Getriin Marii Lessing ja Kertu Ly Alnek võitsid hõbemedalid ajaga 3.59,42. Kullad jäid vaid 0,2 sekundi kaugusele. Helena Heinlo võitis pronksi 400 m vabaujumises (4.36,87), Brita Rannamets 200 m liblikas (2.43,23). 4 x 200 m vabalt teates ujusid absoluudi pronks ajaga 8.57,32 Kertu Alnek, Helena Heinlo, Getriin Marii Lessing ja Elis Treial.

• Meestele Eesti MV-lt kolm pronksi:
  • Tiit Matvejev tegi suurepärase esitluse 50 m rinnulis (29,42),
  • Alex Ahtiainen vormistas enda nimele pronksi 100 m liblikas 55,75-ga,
  • 4 x 200 m vabalt teateujumise pronksid said kaela Tiit Matvejev, Kert Taniel Kesküll, Alex Ahtiainen ja Martin Piilberg.

4 x 100 m vabalt mix teates ujusid USKile hõbemedalid Martin Piilberg, Alex Ahtiainen, Kertu Alnek ja Helena Heinlo; 4 x 100 m kombineeritud mix teates pronksid Alex Ahtiainen, Tiit Matvejev, Kertu Alnek ja Helena Heinlo.